O nas w prasie

Prawdziwa włoska pizza

Do pizzerii "Adrianna" trafiliśmy przez przypadek, gdy mieściła się jeszcze na rogu Kórnickiej i Kilińskiego. Pewnego dnia w czasie odwiedzin niespodziewanych gości pojawił się problem, co szybko podać na stół? Decyzja była prosta, podjechać do Adrianny i przywieźć pizzę. Tak też zrobiłem... i okazało się, że decyzja była dobra. Pizza była doskonała i niczym nie ustępowała tej, którą można zjeść we Włoszech czy w słynącej z najlepszych włoskich dań Chorwacji. Ciasto było naprawdę cienkie, dobrze wypieczone, brzegi nieco grubsze, nie rozmiękło od nadzienia. Sos doskonały, dobrze doprawiony, nie oszczędzano na nadzieniu, a poza tym kucharz, wspaniale żonglował w powietrzu plackami wyrabianego ciasta.

Gdy pizzeria przeprowadziła się na ul. Strzelecką czekaliśmy z zaciekawieniem jak będzie się rozwijać w nowym miejscu, do którego stałym klientom trudniej dotrzeć. Okazało się, że właściciele znaleźli doskonały sposób: pizza z dowozem do domu. Sprawdziliśmy i rzeczywiście nigdy nie trzeba było czekać dłużej niż 30 minut, a pizza zapakowana w firmowe kartoniki zawsze była ciepła i chrupiąca jak dawniej.

W czasie ostatniej bytności sprawdziliśmy menu lokalu. W "Adriannie" można zamówić 40 różnych rodzajów pizzy i ... co jest niezwykłe, jest to obecnie chyba jedyny lokal w Swarzędzu oferujący także dania kuchni orientalnej. Na dodatek w dalszym ciągu podziwiać możemy żonglerskie popisy kucharza, pana Przemka Kapturskiego. Na życzenie polskich klientów ciasto podaje się nieco grubsze niż dawniej, ale zawsze cieńsze niż w innych lokalach, a dla amatorów prawdziwie włoskich dań tak samo cienkie jak dawniej.

Mimo, iż "Adrianna" nie jest lokalem luksusowym, za smaczne dania orientalne, doskonałą pizzę, szybki dowóz i przystępne ceny otrzymuje aż 8 punktów w skali 10-punktowej. Ten lokal możemy rzeczywiście polecić i przyznajemy "Znak jakości Informatora Swarzedzkiego".

Smakosz

(Informator Swarzędzki)